امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

استقبال از بحث گفتمان دینی در دانشگاه ها، مدارس و مساجد یزد سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۱:۲۲


استقبال از بحث گفتمان دینی در دانشگاه ها، مدارس و مساجد یزد تعداد بازدید: ۱۰

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهستانی با اشاره به اهمیت اجرای گفتمان دینی در نهاد های مختلف، تصریح کرد: یکی از برنامه های که در حال پیگیری آن در مدارس، مساجد و دانشگاه ها هستم بحث گفتمان دینی است که از این مساله استقبال خوبی صورت گرفت.
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد شریف حسینی کوهستانی، مدیر کل تبلیغات یزد، در گردهمایی طلاب و فضلای یزد با اشاره به سابقه درخشان استان یزد گفت: با توجه به عصر ارتباطات و حاکمیت امواج نمیتوان استان‌ها را از یکدیگر جدا کرد، چراکه اگر معضل و بحرانی وجود دارد، به شکل جهانی یا سراسری است  و همه جای کشور به انواع فعالیت‌های و برنامه دسترسی دارند.
 
وی ادامه داد: بعضی استان‌ها ازپیشینه‌ بسیار خوبی برخوردار هستند که از آنها استان یزد است و احترام مردم ایران نسبت به اهالی یزد بر کسی پوشیده نیست، این سابقه درخشان استان یزد در تاریخ ثبت شده است.
 
مدیر کل تبلیغات استان یزد با بیان این‌که استان یزد از ورود امواج، هجمه‌ها و شبهات جدید در امان نبوده است تأکید کرد: بایستی تلاش همه‌جانبه‌ای در برابر این شبهات که درصدد متزلزل کردن عقاید جوانان و مردم جامعه هستند صورت گیرد و ضمن رصد این شبهات، سد محکم اعتقادی در برابر این هجمه‌ها ایجاد شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین حسینی کوهستانی ضعف اعتقادی را علت اصلی تزلزل برخی از جوانان دانست و گفت: فرهنگ ما ریشه در اعتقادات ما دارد هر زمان که اعتقادات جامعه ضعیف شود، فرهنگ عمومی جامعه نیز ضعیف شده و حتی در شکل معماری و شهرسازی هم مؤثر است.
 
وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب پیرامون آسیب های اجتماعی فرمایشات فراوانی دارند تصریح کرد: امروزه آسیب های اجتماعی به یک مساله مهم تبدیل شد و برای جلوگیری از آنها باید طرح و ایده داد.
 
مدیر کل تبلیغات استان یزد اظهار داشت: خوشبختانه در استان یزد بین دستگاه‌های منصوب رهبر معظم انقلاب، اوقاف، سازمان تبلیغات و... هماهنگی لازم در جهت فعالیت‌های فرهنگی وجود دارد و کمیته‌های مختلف و متعددی متناسب با هر موضوعی موجود و فعال هستند.
 
وی ادامه داد: این توقع وجود دارد که از طرف متولیان فرهنگی کشور گامی مؤثر در جهت افزایش این هماهنگی برداشته شود، زیرا هماهنگی بیشتر یقینا اثرگذار است.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهستانی با اشاره به اهمیت اجرای گفتمان دینی در نهاد های مختلف، تصریح کرد: یکی از برنامه های که در حال پیگیری آن در مدارس، مساجد و دانشگاه ها هستم بحث گفتمان دینی است که از این مساله استقبال خوبی صورت گرفت.
 
وی ادامه داد: با توجه به شرایط امروزی، گفتمان دینی نتیجه می دهد و نبایستی همیشه ما به صورت یکطرفه سخن بگوییم، بنابراین شرایط را بایستی به گونه ای فراهم کنیم تا دیگران فقط شنونده نباشد و سوالات و شبهات خود را مطرح کنند و پاسخ بگیرند