امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

حوزه علمیه باید پشتیبان فکری نظام باشد شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۹:۲۳


حوزه علمیه باید پشتیبان فکری نظام باشد تعداد بازدید: ۱۰

نماینده دوره هفتم طلاب و فضلای استان یزد اظهار داشت: حوزه علمیه باید پشتیبان فکری نظام باشد تا کشور در همه زمینه رشد کند.
 
 
 
 
حجت الاسلام حسین قوه ندوشن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع طلاب در پاسخ به این سوال که آیا حوزه علمیه توانسته است پشتیبان فکری نظام باشد، گفت: برای پاسخ به این سوال بایستی دو مورد را مد نظر داشت، یکی سیستم آموزشی و دیگر فضای حوزه، خیلی ایراد بر سیستم آموزشی حوزه وارد نیست.
 
نماینده دوره هفتم طلاب و فضلای استان یزد، ادامه داد: اشکال در فضای حوزه است، یعنی در جایی که بایستی انقلابی گری اولویت اصلی در حوزه باشد، ضعیف عمل شد و آن فضای انقلابی گری در حوزه حاکم نیست، گرچه برخی از مدارس در این زمینه عملکرد خوبی داشتند.
 
وی با بیان اینکه تنها شعاری عمل کردن به درد طلبه نمی خورد، گفت: برای پیشرفت و رسیدن به هدف نهایی بایستی طرح ارائه کرد و وارد عمل شد، یکی از نهادهایی که می تواند این طرح ها را ارائه کند، مجمع نمایندگان است.
 
حجت الاسلام قوه ندوشن، اظهار داشت: انقلابی گری در حوزه باید به اصطلاح توسط فضای حوزه درست بشود نه سیستم آموزشی، تصویب برخی مواد درسی در این زمینه خوب است؛ ولی تاثیر گذار نیست.
 
 وی افزود: حوزه بایستی طلاب انقلابی داشته باشد، بنابراین کسانی که طلاب را انقلابی بار می آورند اساتید انقلابی هستند، پس بایستی اساتیدی برای تدریس در حوزه ها انتخاب شوند که انقلابی و با انقلاب آشنایی کامل داشته باشند.
حجت الاسلام قوه ندوشن اظهار داشت: در درجه بعدی بایستی به طلبه های که رویکرد انقلابی دارند، ارزش قائل شد و پشتیبانی و حمایت شوند تا فضا به صورت کلی به سمت انقلابی گری برود.
 نماینده دوره هفتم طلاب یزد با بیان اینکه حوزه علمیه در همه ابعاد می تواند کمک کار و راه گشا باشد، گفت: حوزه علمیه در همه زمینه ها بایستی فعال شود چون ما فقه سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و سایر فقه ها را داریم، بنابراین حوزه با ورود خود در مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می توانند پاسخگوی بسیاری از مشکلات فعلی جامعه باشد.